İçeriğe geç

Paket İçerikleri

Paket İçerikleri Karmaşık Gelmiş Olabilir! 🤔

Bu içeriklerin neler olduğunu aşağıda detaylı olarak açıkladık.

Haydi birlikte göz atalım! 🙂

AYNI GÜN BAŞVURU

Şirket kurulumuna karar verdiğinizde, başvurunuzu alıyor ve aynı gün Birleşik Krallık Devletine kuruluş başvurunuzu yapıyoruz.

ŞİRKET KURULUM MASRAFLARI

Şirket kuruluş başvurusu için Birleşik Krallık Devleti’ne ödenen harçlardır. Bunlar paketlerimiz kapsamında ödenmektedir. Ayrıca ücretlendirilmemektedir.

ŞİRKET ADI UYGUNLUK TESPİTİ

Şirket adınızı XYZ LTD ya da XYZ LIMITED olarak seçebilirsiniz. Bu noktada istediğinizi belirttiğiniz bu unvanın XYZ bölümü daha önce başka biri tarafından şirket adı olarak kullanılmamış ya da bir kişi veya kurum tarafından marka olarak tescil edilmemiş olması gerekmektedir. İstediğiniz şirket adı uygun değil ise sizinle iletişime geçerek, alternatif isim seçmeniz gerektiğini iletiyoruz.

YASAL ŞİRKET EVRAKLARI

Şirket kurulumundan sonra tarafınıza sağlanan evraklardır. Bu evraklar şunlardır:
> Şirket Sertifikası
> Şirket Sözleşmesi
> Tutanak Defteri
> Hissedar Sertifikası

ŞİRKET YÖNETİM PANELİ

Tüm şirket evraklarınızın yüklendiği, kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptığınız paneldir. Bu panelden ayrıca tüm taleplerinizi 7/24 bize iletebiliyorsunuz.

DIGITAL POSTA YÖNLENDİRME

Birleşik Krallık resmi dairelerinden gönderilen belgelerin teslim alınarak, bu belgelerle ilgili şirket sahibinin aynı gün bilgilendirilmesidir.

ŞİRKET RESMİ ADRESİ

Her şirketin kurulu olduğu resmi bir adres olmalıdır. Bu adres mutlak suretle Birleşik Krallık sınırları içinde olmalıdır. “Şirket adına” sadece devlet tarafından gönderilen resmi evraklar bu adrese gelir. (Devlet tarafından gönderilen evraklar dışındaki tüm diğer evrakların da teslim alınarak iletilmesi isteniyorsa, aşağıda belirtilen TİCARET ADRESİ opsiyonuna mutlak suretle sahip olunmalıdır.)

HİZMET ADRESİ

Şirket yetkilisi adına yine sadece devlet tarafından gönderilen evrakların teslim alınmasını ve iletilmesini sağlar. Şirket sahibinin yazışma adresi gibi düşünülebilir. Bu şekilde yaşadığınız ikamet adresi kamuya açık olarak görüntülenemez olur. (Devlet tarafından gönderilen evraklar dışındaki tüm diğer evrakların da teslim alınarak iletilmesi isteniyorsa, aşağıda belirtilen TİCARET ADRESİ opsiyonuna mutlak suretle sahip olunmalıdır.)

EĞİTİM VE WORKSHOPLAR

Bulunduğumuz ülkede şirket yönetimine dair bilgimiz yokken, bulunmadığımız bir yabancı ülkede neyi nasıl yapacağımızı bilmememizden doğal bir şey yoktur. Bu noktada sağladığımız eğitim ve workshoplarla şirket yönetimi, vergiler, muhasebe, fatura işlemleri, pazarlama, reklam gibi bir çok alanda ücretsiz eğitimler sağlıyoruz.

Esasen bu anlamda tüm diğer danışmanlık firmalarından farklılığımız burada başlıyor. Şirketinizi kurup, evraklarınızı teslim edip, işimiz bitti diyerek sizi yalnız bırakmıyoruz. Bu anlamda bizimle çalıştığınız sürece birlikte kol kola yürüyoruz gibi düşünebilirsiniz.

BOSS CLUB NETWORK

Danışmanlık hizmeti sunan kişiler ya da bizim gibi kurumlar, genellikle müşterilerini birbiri ile tanıştırmaz; izole tutar. Biz böyle bir yol izlemektense, kurduğumuz network ile şirket sahiplerimizi birbiri ile tanıştırmayı yeğliyoruz. Elbette ki bu isteğe bağlı. Bu ortam size yaşadığımınız bir olumsuzluk ya da merak ettiğiniz bir konu hakkında bunu daha önce deneyimlemiş birinden mutlak doğru bilgi alabilmenizi sağlıyor. Şirket sahipleri birbiri ile gönüllülük kapsamında yardımlaşarak samimiyet geliştiriyor.

ÖN MUHASEBE (E-FATURA PROGRAMI)

Şirketiniz ticari faaliyetlerinde muhasebenizi tutmalı ve müşterilerinize fatura kesmelisiniz. Bunun için kullanabileceğiniz farklı seçenekler sunuyor ve bu opsiyonları nasıl kullanacağınız yönünde eğitimler sağlıyoruz.

TİCARİ BANKA HESABI VE KARTI

Şirketinize ait banka hesabı açılışlarınızı sağlıyoruz. Şirketinize ait 10 farklı para biriminde hesap sahibi olabilirsiniz. Bu para birimleri GBP, EUR, USD, AUD, NZD, CAD, HUF, RON, SGD ve TRY şeklindedir.

Bu noktada şunu da belirmeliyiz ki, yurtiçinde müşterisiniz var ise onlardan da ödeme almak çok kolay ve maliyetsizdir. TL para birimi için açılacak olan hesap TR ile başlayan bir IBAN’a sahiptir. Dolayısıyla yurt içindeki müşterilerinizden, İngiltere’deki şirketinize ödeme almak hızlı ve maliyetsizdir. Uluslararası para transferi (SWIFT) yapmaya gerek yoktur.

Tüm bunlar yanında, şirketiniz banka hesabına bağlı bir banka kartı da sağlanmaktadır. Bu kart ile para çekebilir, alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. Temassız ödeme de yapılabilirsiniz.

* Hesap açılışı için banka sistemlerince istenen ücretler, şirket sahibince ödenir.

+44 İLE BAŞLAYAN TELEFON NUMARASI (SABİT YA DA MOBİL)

Şirketinizin iletişiminde kullanabileceğiniz sabit ve/veya mobil hatta sahip oluyorsunuz. Bu numarayı arama ve SMS için kullanabileceğiniz gibi, WhatsApp ve Telegram gibi anlık mesajlaşma uygulamarına tanımlayarak kullanabilirsiniz.

* Telefon kullanımı için yüklenecek bakiyeler şirket sahibince ödenir.

SANAL POS (STRIPE)

Kendinize ait bir web sitesi üzerinden e-ticaret yapmayı planlıyorsanız, bu web sitesi üzerinden kredi kartı ile dünyanın her yerinden müşterileriniz ödeme yapabilir. Kredi kartı ile yapılan ödemeler takip eden hafta şirketiniz banka hesabına yatırılır.

LİNKLE ÖDEME

Örneğin sosyal medya mecralarından satış yapıyorsanız, özel olarak ürünün adını, fiyatını, vb tanımlayarak müşterilerinize bu linki gönderip; bu link üzerinden müşterilerinizden ödeme alabilirsiniz.

KURUMLAR VERGİSİ AKTİVASYONU

Şirketiniz kurulduktan sonra, 3 ay içinde yapılması gereken resmi bir işlemdir. Bu işlem tarafımızda sağlanmaktadır.

EORI NUMBER

İngiltere’deki şirketinizle ithalat ya da ihracat yapacaksanız, gümrük işlemlerinde zorunlu olan EORI Number (Economic Operators Registration and Identification Number) şirketiniz için tarafımızca tahsis edilmektedir.

ICO BEYANNAMESİ

Kişisel verilerin korunması hususunda gelişmiş ülkeler çok daha hassastır. ICO’ya yapılması gereken beyannameler tarafımızca sağlanmaktadır.

SUITE NUMARALI BENZERSİZ ADRES

Paylaşımlı adres opsiyonunda onlarca, yüzlerce hatta binlerce şirket aynı adrese sahiptir. Bu özellikle Amazon ve eBay gibi pazaryerlerinde istenmeyen bir durumdur. Bununla birlikte paylaşımlı adreslerde, sadece devlet tarafından gönderilen resmi evraklar teslim alınarak şirket sahibine iletilir. Diğer hiçbir evrak kati suretle iletilmez.

Benzersiz adres opsiyonunda, sadece şirketiniz tarafından kullanılan adrese sahip olursunuz. Sağlanan suite numarası, bir daire numarası gibi düşünülebilir ve Birleşik Krallık adres regülasyonuna uygun olarak sağlanır.

TİCARET ADRESİ

Amazon ve eBay gibi pazaryerlerinde özellikle gereklidir. Bununla birlikte ticaret adresi opsiyonu sahiplerine devlet tarafından gönderilen resmi evrakların yanında, tüm diğer kişi ve kurumlardan gelen evraklar da şirket sahibine iletilir. Bunlar Amazon, eBay, PayPal, Google My Business, vb. kurumların adres doğrulaması için göndermeleri olası OTP kodları; bankalardan gelebilecek dokümanlar olabilir.

D-U-N-S NUMBER

Ticari kuruluşlar yani şirketler için benzersiz olarak tanımlanan numaradır. Dünya genelindeki işletmeleri tanımlayan, bu numara Veri Evrensel Numaralandırma Sistemi (Data Universal Numbering System) adlı dokuz haneli bir numaradır. Amerikan kredi referans kurumu olan Dun & Bradstreet (D&B) tarafından geliştirilmiş ve yönetilmektedir.

Apple ve Google gibi uygulama marketlerine uygulama yüklemek isteyen geliştiricilerden bu marketlerce talep edilmektedir.

Örneğin Google aylık faturalandırma ödeme ayarına başvurduğunuzda, sizden D-U-N-S numaranızı ister. Bu numarayı mutlaka sağlamanız gerekmez, ancak sağladığınızda Faturalandırma ve Ödemeler ekibinin başvurunuzu değerlendirmesine yardımcı olur.

LETTER OF AUTHORIZATION

Amazon, eBay, PayPal, Stripe gibi şirketiz için açacağınız hesaplar için yetki belgesi talep edilebilmektedir. Bu yetki belgesinin düzenlenmesini sağlamaktayız.

ŞİRKET ADINA VPS

Bazı kurumlar, internet üzerinden yapılan işlemlerin yurtdışından yapılmasını şüpheli olarak kabul eder. Bu gibi kurumlara erişiminiz İngiltere IP’si üzerinden sağlanması gerekir. İşte bu noktada VPS bir çözüm olmaktadır.

* VPS kullanımından doğan, aylık bedeller şirket sahibince ödenir.

CO.UK UZANTILI DOMAIN VE E-MAIL HESAPLARI

Şirketiniz için web sitesi yapmak ya da kurumsal bir imaj içinde iletişim kurmak isteyebilirsiniz. Şirketiniz için domain ve e-mail hesapları tarafımızca tahsis edilmektedir.

* Domain için yıllık bedeller şirket sahibince ödenir.

Hala merak ettikleriniz mi var?

Aslında yukarıdaki tablo her şeyi anlatıyor. Böyle bir imkan varken, harekete geçmemek için hiçbir neden yok. 🙂

Ama hala kafanıza takılan şeyler varsa, bize ulaşabilirsiniz.

Bize Danış!

İş modeliniz hakkında yapılabilecekleri bize danışmakla başlayın lütfen. Tüm süreçte birlikte yürütebiliriz.

Karar Ver!

Eğer yukarıdaki tabloda belirtilenler ve iş modeliniz global bir şirket sahibi olmanıza uygunsa, ertelemek için neden yok.

Harekete Geç!

Birkaç gün içinde Dünya’nın en önemli şehirlerinden Londra’da kurulmuş yasal bir şirketin sahibi olabilirsiniz.

Bizi Arayın

+90 (212) 9094049
+90 (541) 2334488

Adres

Veko Giz Plaza No: 3/85 Maslak İstanbul

ÜCRETSİZ EĞİTİMLERİMİZE KATILMAK İÇİN TELEGRAM GRUBUMUZA KATILIN! 😎

X