İçeriğe geç

VAT Kaydı

VAT kaydı başvurunuzu bize bırakın! 📝

VAT mükellefi olmanız gerekiyorsa, bu işlemleri sizin için tamamlıyor ve ilgili resmi kurumlara başvurularınızı yapıyoruz. VAT Numaranız kısa süre içinde tarafınıza ulaşıyor.

Haydi birlikte detaylara göz atalım. 🙂

VAT KAYDI

Türkiye’de bir şirket kurulduğunda şirketin niteliği ne olursa olsun hemen vergi numarası verilir. Ancak İngiltere’de durum böyle değil.

Çünkü 85.000 £ ve üzerinde yıllık ciro yapmadığınız sürece VAT yani KDV ödemek zorunda değilsiniz. Cironuz bu rakamın üzerinde ise zaten mecburen VAT mükellefi oluyorsunuz. Ama bu gözünüzü korkutmasın. Çünkü ülkemizdekinin aksine, İngiltere ve Avrupa’da kişiler ürünlerin vergisiz fiyatı üzerinden alışveriş kararlarını verme eğilimi gösterip, tahsilat esnasında VAT eklemesi olacağının bilincindedirler.

Öte yandan gönüllülük esasıyla VAT mükellefi de olabilirsiniz. VAT mükellefi şirketler işlerine prestij kattıkları gibi, VAT iadesi alabilirler. Peki bu ne demek oluyor; bir örnek ile açıklayalım:

Diyelim ki 3.000 £ + VAT tutarında satış yaptınız. Yani 600 £ VAT Dahil: 3.600 £ banka hesabınızda. Bu satışlar sonucunda devlete ödemeniz gereken VAT 600 £ olacaktır. 

Bununla beraber aynı vergi dönemi içinde şirketiniz için aldığınız hizmet ve ürünler için örneğin 2.000 £ + VAT harcama yaptınız. Yani 400 £ VAT dahil: 2.400 £.

600 £ – 400 £ = 200 £ şeklinde hesaplanır ve devlete 600 £ yerine 200 £ VAT ödemesi yaparsınız.

Bu hizmetimiz ek bir ödemeye tabidir. Ancak bu hizmetin çalışabilmesi için Şirket Resmi Adresi ve Hizmet Adresi aboneliğinizin bulunması yasal olarak şarttır.

Bu gün bir çok muhasebeci VAT başvurusu için yüksek ücretler talep edebilmektedir. Birlikte çalıştığımız şirketlere özel fiyatlama ile çalışmayı esas aldığımız bu başvuru sonrasında VAT numaranız 4 ila 8 hafta içinde üretilecek ve tarafınıza iletilecektir.

Bu hizmetimizden yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hala merak ettikleriniz mi var?

AVANTAJLAR ve SIKÇA SORULAN SORULAR sayfalarımızda bir çok hususu sizin için açıkladık. 🙂

Ama hala kafanıza takılan şeyler varsa, bize ulaşabilirsiniz.

Bize Danış!

İş modeliniz hakkında yapılabilecekleri bize danışmakla başlayın lütfen. Tüm süreçte birlikte yürütebiliriz.

Karar Ver!

Eğer yukarıdaki tabloda belirtilenler ve iş modeliniz global bir şirket sahibi olmanıza uygunsa, ertelemek için neden yok.

Harekete Geç!

Birkaç gün içinde Dünya’nın en önemli şehirlerinden Londra’da kurulmuş yasal bir şirketin sahibi olabilirsiniz.

Bizi Arayın

+90 (212) 9094049
+90 (541) 2334488

Adres

Veko Giz Plaza No: 3/85 Maslak İstanbul

ÜCRETSİZ EĞİTİMLERİMİZE KATILMAK İÇİN TELEGRAM GRUBUMUZA KATILIN! 😎

X